محصولات بهداشتی

11 علت تعریق زیاد و 15 روش برای درمان آن

oqL6nloGmOSW2i+TF8CyiYr1uoAA

زمانی که به میزان زیادی عرق نموده اید، ضد تعریق ها می توانند نیاز شما را در کسری از ثانیه رفع کنند. تعریق زیاد بدن دارای دلایل متنوعی است و بسیاری از افراد در دنیا به آن دچار هستند. به همین دلیل محققان، تولید کنندگان و دانشمندان برای رفع این معضل بزرگ همواره به دنبال راهکار مناسب بوده اند. امروزه نمونه محصولات بسیار زیادی در گروه لوازم بهداشتی و آرایشی برای رفع آنی و کوتاه مدت تعریق تهیه و تولید شده است. انواع عطر ها، اسپری های خوشبو کننده بدن، انواع دئو درانت ها، انواع بادی اسپلش ها و همچنین انواع ضد تعریق ها، از نمونه های بارز خوشبو کننده های بدن هستند. شما می توانید با استفاده از این محصولات، مشکل تعریق و بوی بد بدن را تا حدودی رفع کنید.

اما این موارد تنها روش های درمان تعریق زیاد بدن نیستند و در بسیاری از موارد ضد تعریق ها و … نمی توانند مشکل را رفع کنند. در چنین زمان هایی به درمان قطعی نیاز داریم. در این متن و مقاله علت تعریق بدن را عنوان خواهیم نمود. 15 روش اصلی و اساسی برای رفع و درمان این مشکل را عنوان خواهیم نمود.

علت تعریق بدن در شرایط عادی

در حالت کلی علت استفاده از ضد تعریق ها را می توانیم، تعریق بدن در شرایط عادی بنامیم. همچنین انواع تعریق شدید و زیاد بدن را به دو دلیل عمده عنوان می کنیم. گاهی ممکن است فرد در حالت عادی و بدون در نظر گرفتن عوامل بیماری زا و یا بیماری های زمینه ای همواره تعریق بسیار شدید را احساس کند. در این حالت علت تعریق بدن فرد، علتی ساده و عادی است، به همین منظور برای رفع این شرایط و این مشکل ایجاد شده، با خرید نمونه ای از ضد تعریق ها، می توانیم مشکل را رفع کنیم. علل شرایط عادی و ساده، موارد متنوع و مختلفی می تواند باشد. اگر مشکل عادی را با نمونه مشکلات و شرایط خاص اشتباه بگیرید، برای رفع این مورد به دردسر خواهید افتاد و قطعا نتیجه مطلوبی را دریافت نخواهید کرد.

برای درک بهتر علت تعریق می توانید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا هر چه سریع تر با روش های درمان موجود، مشکل پیش آمده را رفع کنید. در این حالت قطعا بهترین دستور را دریافت می کنید و نتیجه مطلوب با روش استفاده از بهترین ضد تعریق ها برای شما فراهم می شود.

علت تعریق بدن در شرایط خاص و ویژه به عنوان چراغ راهنما

بسیاری از ما این عبارت را شنیده ایم که همواره استفاده از ضد تعریق ها، نتیجه مطلوب را به دنبال ندارند. این مورد زمانی رخ می دهد که هر تعریقی را در دسته اول یعنی تعریق شرایط عادی تلقی می کنیم. اما در بسیاری از مواقع که بدن دارای مشکلی در سیستم های متنوع و مختلف است، تعریق زیاد و افزایش دمای بدن سبب می شود تا شما درک کنید که بدن دارای مشکلی جدی است. این موضوع را می توانیم به چراغ راهنمایی تشبیه کنیم که چراغ قرمز علامت هشدار آن است و تعریق بیش از اندازه بدن به منزله همین چراغ می باشد. زمانی که شما تعریق بیش از اندازه دارید بررسی کنید که آیا علت، علت عادی است و یا علت پزشکی و خاصی را دارا می باشد.

در این حالت می توانید شرایط خاص را بررسی و برای درمان اقدام نمایید. بدنی که سالم است و هیچ گونه مشکلی ندارد، تعریق های بی دلیل و زیادی را دارا نمی باشد. با این موارد که عنوان نمودیم، قطعا با بدنی سالم و بدون بیماری های زمینه ای و … به یک ضد تعریق خوب و عالی نیاز خواهید داشت.

11 علت تعریق زیاد و 15 روش برای درمان آن

همانطور که عنوان نمودیم برای استفاده از ضد تعریق ها باید ابتدا علت تعریق بیش از حد معمول را بدانید. از مهم ترین علل تعریق زیاد بدن می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • گرمای شدید هوا و تعریق به دلیل گرما
 • ایجاد تب در بدن و افزایش دمای بدن و تعریق
 • ژنتیک فرد و عوامل ژنتیکی
 • تحرک و فعالیت شدید بدن
 • مصرف غذاهای تند و یا داغ با سرعت زیاد
 • عوارض جانبی برخی از دارو ها
 • عوامل محیطی مانند ترس و استرس و اضطراب
 • پوشیدن و استفاده از لباس های با الیاف های مصنوعی و پلاستیکی
 • تغییرات هورمونی در سنین مختلف مانند دوران یائسگی و بارداری و یا حتی در دوران بلوغ
 • وجود چربی زیاد در بدن و وجود بیماریهای زمینه ای
 • کمبود ویتامین های مانند ویتامین D

در نظر داشته باشید که هر کدام از علل عنوان شده می تواند در میان دسته علل خاص و یا علل طبیعی قرار بگیرند. به همین منظور شما یا می توانید با انواع ضد تعریق ها مشکل را رفع کنید و یا باید از درمان های تخصصی و پزشکی برای رفع این مشکل استفاده نمایید.

علت تعریق

علت اول تعریق

یکی از شایع ترین و اصلی ترین علت تعریق بدن از میان علل های مختلف، گرمای شدید هوا است. در تابستان همه ما شاهد این مورد هستیم و راه درمان این موضوع را به خوبی می شناسیم. این علت عضو گروه اول و یا شرایط عادی می باشد. اگر این مورد برای شما پیش آمد اصلا نگران نباشید، چرا که موضوعی طبیعی است.

درمان علت اول تعریق و استفاده از ضد تعریق ها

برای درمان می توانید از محصولات آرایشی و بهداشتی مانند ضد تعریق ها استفاده کنید. بسیاری از افراد هم برای از بین بردن بوی بد عرق محصولاتی مانند دئو دورانت ها، عطر ها، اسپری ها، بادی اسپلش ها و… را تهیه می کنند. درمان قطعی برای این مورد وجود ندارد و بدن برای حفظ تعادل دمایی خود به تعریق بسنده خواهد کرد.

علت دوم افزایش دمای بدن و ایجاد تعریق

گاهی ممکن است ضد تعریق ها، برای بدن و برای رفع تعریق مناسب نباشند. چرا که عاملی خارجی و بیماری زا مانند انواع باکتری ها، ویروس ها، انگل ها و …. سبب ایجاد تب در بدن شده اند. تب یک نشانه است برای بدن تا فرد از وجود عاملی خارجی در بدن اطلاع یابد.

درمان تب بر اثر بیماری و عوامل خارجی

برای درمان مورد دوم، نیاز به ضد تعریق ها ندارید و باید درمان قطعی مانند انواع آنتی بیوتیک ها، چرک خشک کن ها، مسکن ها و …..با توجه به دستور پزشک را در پیش بگیرید. در این حالت در مدت زمان بسیار کوتاهی می توانید تعریق زیاد خود را درمان کنید و دمای بدن خود را کاهش دهید.

علت سوم ژنتیک و عوامل ژنتیکی

بسیاری از افراد نه تنها در تابستان بلکه در زمستان هم تعریق بسیار زیادی را تجربه می کنند. بعد از پرس و جوی پزشک از آن ها می توانیم عامل تعریق زیاد را ژنتیک فرد عنوان کنیم. چرا که در خانواده آن ها افراد زیادی به این مشکل دچار هستند.

راه درمان تعریق ژنتیکی

تعریق ژنتیکی نیز از روش های است که تنها می توانید با انواع دئو درانت ها، انواع ضد تعریق ها، تعویض لباس به موقع و …. این مشکل را رفع و یا پیشگیری نمایید. همچنین در نظر داشته باشید که رفته رفته امکان دارد که این مشکل رفع شود و دیگر تعریق شدید را بعد از مدتی تجربه نکنید. توجه داشته باشید روش مصرف دارو اصلا روشی معقول و منطقی نیست.

تعریق با فعالیت بدنی

ورزشکاران بسیار زیادی در دنیا، در طول روز از ضد تعریق ها برای جلوگیری از عرق کردن استفاده می کنند. فعالیت شدید بدنی در زمان ورزش، کار و یا هر فعالیت دیگری، سبب افزایش متابولیسم سلولی خواهد شد. در نتیجه این فعالیت می توانیم تعریق بسیار شدیدی را مشاهده کنیم. این مورد بسیار طبیعی است و نیاز به درمان برای آن ها نیست، در نتیجه اصلا نگران نباشید، شما بیمار نیستید.

ضد تعریق ها بهترین گزینه برای تعریق فعالیت بدنی

بهترین گزینه برای رفع این مشکل در زمینه پیشگیری، استفاده از ضد تعریق ها است. همچنین بعد از عرق کردن نیز، برای جلوگیری می توانید از انواع بادی اسپلش های موجود در بازار با رایحه های مختلف استفاده کنید. همچنین نمونه اسپری های خوشبو کننده و … نیز گزینه های بسیار مناسبی هستند. ضد تعریق درایسول برای افراد ورزشکار گزینه ای بسیار مناسب است که دارای ماندگاری بسیاری نیز می باشد.

ضد عرق درایسول

مصرف غذای تند و داغ و راه جلوگیری از آن

علت دیگر تعریق زیاد استفاده از غذاهای تند و داغ است. این نمونه از تعریق را در افرادی که در هند و بنگلادش زندگی می کنند و به غذاهای تند عادت دارند، می توانیم مشاهده کنیم. این مورد بعد از گذشت مدتی رفع خواهد شد و یا به اصطلاح فرد به این مورد از تعریق ها عادت خواهد کرد. برای جلوگیری از بوی بد بدن نیز می توانید برای خرید محصولات آرایشی و بهداشتی اقدام کنید.

عوارض جانبی دارو ها در بدن علت تعریق بدن شما است

در بسیاری از موارد علت تعریق بدن استفاده از داروهای خاصی است. از داروهایی که سبب ایجاد تعریق می شوند و یا به عبارتی ایجاد کننده تب هستند، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • انواع واکسن ها
 • انواع مسکن ها
 • انواع شل کننده عروق و شل کننده عضلات

این نمونه از دارو ها گاهی با بدن فرد مصرف کننده همخوانی نخواهند داشت و در نتیجه ایجاد تب می کنند. تب بیش از اندازه سبب افزایش تعریق بدن خواهد شد. شما برای این مورد باید به پزشک مراجعه نمایید و از انواع داروهای تب بر با تجویز پزشک استفاده کنید. در این روش ضد تعریق ها کارساز نخواهند بود.

تنش های محیطی و تعریق و ضد تعریق ها

تنش های محیطی بسیار زیادی را در طول روز و در زندگی همه ما احساس خواهیم کرد، این مورد از طنش ها، ایجاد استرس، ترس و … خواهد نمود. یکی از دیگر دلایل تعریق بیش از اندازه قرار گرفتن در این شرایط و شرایط بحرانی دیگر است. در این حالت نیز می توانید با مصرف خوشبو کننده های بدن و انواع ضد تعریق های موجود با برند های متنوع برای از بین بردن بوی بد بدن اقدام نمایید.

علت هشتم، استفاده نکردن از لباس های مناسب

برای جلوگیری از گرمای هوا به ویژه در روز های گرم سال، باید ابتدا از ضد تعریق ها استفاده نمایید و لباس خود را به موقع و تند تند تعویض کنید. اما در نظر داشته باشید که الیاف لباس شما در زمینه بو گرفتن و تعریق تاثیر بسیار زیادی دارد. با استفاده از لباس های نخ پنبه ای می توانید از این مورد جلوگیری نمایید. همچنین می توانید بهترین نمونه ضد تعریق موجود در بازار را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. در این حالت دیگر تعریق شدید را تجربه نخواهید کرد.

بیماری های زمینه ای و اختلالات هورمونی

در بدن هر انسانی میزان خاصی از انواع هورمون ها ترشح و تولید خواهند شد. گاهی مشکلات محیطی و سن و عوامل مختلف دیگر میزان ترشح این نمونه هورمون ها را تغییر خواهد داد. در نتیجه بدن با اختلال سیستماتیک هورمونی دچار خواهد شد. یکی از این موارد یائسگی است. بانوانی که در این سن قرار دارند، اختلالت هورمونی بسیار زیادی را تجربه می کنند و همواره از تعریق شدید و زیاد و گرمای اذیت کننده ناگهانی رنج می برند. در این حالت دارو های گیاهی بسیار زیادی می تواند سبب کمتر شدن این نمونه تعریق ها گردد. همچنین می توانند برای از بین بردن بوی بد بدن از ضد تعریق ها، مام ها و … استفاده کنند. نه تنها این نمونه مورد ها بلکه بیماری های زمینه ای مانند انواع دیابت نیز سبب تعریق زیاد بدن و از دست دادن آب بدن هستند. در این حالت تزریق انسولین سبب بهبود فرد خواهد شد.

وجود چربی در بدن و کمبود ویتامین های مختلف مانند ویتامین D

چربی هایی که در سطح بدن فرد قرار دارد، اگر از میزان و حد معمول بیشتر باشند، سبب کاهش متابولیسم ها بدنی و سبب افزایش گرمای بدن خواهند شد. این گرمای بدن در اثر فعالیت های اندام های داخلی و دفع O3 است. به همین دلیل می توانیم تعریق های بسیار شدیدی را در این نمونه افراد مشاهده کنیم. این تعریق های آزار دهنده همچنین به دلیل کمبود ویتامین هایی مانند ویتامین دی نیز می توانند باشند و بدن علائم خود را برای نیاز خود به شکل تعریق نشان می دهد. برای درمان این مورد کاهش چربی بدن با ورزش کردن و افزایش میزان ویتامین های مورد نیاز بدن را می توانیم عنوان کنیم. در این میان برای رفع بوی بد نیز می توانید از ضد تعریق ها استفاده کنید.

روش های درمان تعریق شدید

ضد تعریق مام

از مهمترین روش ها برای درمان تعریق زیاد می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. استفاده از ضد تعریق ها
 2. استفاده از مام
 3. بادی اسپلش ها
 4. عطر و ادکلن
 5. دئو درانت ها
 6. عدم مصرف دارو های تب آور
 7. کاهش وزن و کاهش میزان چربی بدن
 8. استفاده از لباس های نخی و کتان
 9. درمان بیماری های زمینه ای با دارو های خاص
 10. درمان های گیاهی
 11. تعویض لباس به موقع
 12. استحمام به موقع
 13. عدم استفاده از غذاهای فست فودی و چرب
 14. دوری از استرس و اضطراب
 15. درمان به موقع عوامل خارجی بیماری زا

با در نظر داشتن این پانزده راهکار می توانید از تعریق زیاد و شدید بدن جلوگیری نمایید و از مشکل بوی بد بدن، نجات یابید.

بهترین ضد تعریق ها کدامند؟

همانطور که در پاراگراف های قبلی عنوان نمودیم، ضد تعریق ها برای رفع تعریق بیش از اندازه بدن بسیار مناسب هستند. اما نمونه های متنوعی از ضد تعریق ها را می توانیم با برند های مختلف در بازار مشاهده کنیم. بهترین ضد تعریق ها آنهایی هستند که دارای ویژگی های برتر زیر باشند:

 1. ماندگاری بالایی داشته باشد.
 2. بوی مطلوب و مطبوعی داشته باشد.
 3. بر روی لباس، جای لک ایجاد نکنند.
 4. قیمت مناسبی داشته باشد.
 5. حجم معقولی داشته باشند.

با در نظر داشتن این موارد می توانید برند های مختلف تولید کننده انواع ضد تعریق ها را بررسی کنید. در انتها نیز می توانید با روش های استفاده صحیح مشکل تعریق زیاد از حد خود را رفع کنید.

انواع جلوگیری کننده تعریق درایسول

ضد تعریق بدن

ضد تعریق درایسول نمونه ای از با کیفیت ترین ضد تعریق ها است. این نمونه از محصولات هیچ عوارضی را دارا نیستند و دارای تاییدیه از سازمان FDA آمریکا هستند. سه نمونه از ضد تعریق های درایسول به قرار زیر می باشند:

 1. ضد تعریق درایسول زیر بغل، دست و پا مدل Extra Strength حجم 35 میل
 2. ضد تعریق درایسول پوست حساس مدل Regular حجم 35 میل
 3. ضد تعریق درایسول drysol صورت و گردن مدل میلد حجم 35 میل

شما می توانید با در نظر داشتن نیاز خود، برای خرید نمونه ای از این محصول اقدام کنید. ضد تعریق لامینین یکی دیگر از محصولات بهداشتی در این حوزه می باشد.

خرید اینترنتی ضد تعریق درایسول از سایت اینترنتی معتبر ویتالوکس

بعد از آن که دریافتید به چه نوع از ضد تعریق های موجود در بازار نیاز دارید، می توانید برای خرید آنها اقدام کنید. یکی از انواع این ضد تعریق ها، ضد تعریق درایسول است که یکی از برند های برتر موجود در بازار می باشد. این برند تولید کننده بهترین و با کیفیت ترین نمونه ضد تعریق می باشد. از انواع این ضد تعریق ها می توانیم به نمونه برای پوست های حساس، ضد تعریق دست و پا و سر و گردن، زیر بغل و …. اشاره کنیم. شما می توانید همچنین برای خرید این نمونه از خوشبو کننده های بدن، از طریق سایت های معتبر اینترنتی مانند بهترین سایت لوازم آرایشی ویتالوکس اقدام نمایید. در این سایت بهترین نمونه و با کیفیت ترین نمونه لوازم آرایشی و بهداشتی مورد نیاز افراد، به مشتریان عرضه می شود. شما نیز میتوانید برای خرید آسان از این نمونه سایت و محصولات آن دیدن کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *