محصولات بهداشتی

چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم

چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم

شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که تمایل داشتید از طریق اینترنت و یک فروشگاه اینترنتی محصول مورد نظر خود را خریداری نمایید ولی به دلیل اینکه در موقع خرید نتوانستید اعتماد کنید از خرید خود منصرف شدید.

در این مقاله از وبلاگ ویتالوکس کس قصد داریم تعدادی از روشهای بررسی معتبر بودن فروشگاه های اینترنتی را به شما معرفی کنیم:

ویژگی های فروشگاه های اینترنتی معتبر:

۱ -نماد اعتماد :

خوشبختانه در سال های اخیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت و معدن و تجارت جهت ساماندهی فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام به ارائه نماد اعتماد الکترونیکی کرده است و فروشگاه هایی که دارای این نماد باشند مورد تایید وزارت صنعت معدن و تجارت و زیر نظر آن فعالیت می‌کنند و هر چند وقت یکبار فعالیت آنها توسط این نهاد بررسی می‌شود.

نماد اعتماد به این صورت است که قابلیت کلیک شدن دارد و پس از کلیک بر روی این نماد وارد این(https://trustseal.enamad.ir/) آدرس شده و صفحه اول فروشگاه اینترنتی مورد نظر را می ‌توانید مشاهده کنید.

چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم

چگونه به یک فروشگاه اینترنتی اعتماد کنیم

در این صفحه به پروفایل فروشگاه در سایت نماد است شما می‌توانید:

تاریخ اعتبار نماد

سابقه فعالیت فروشگاه

سابقه پاسخگویی به شکایات

آدرس محل فروشگاه

ساعت پاسخگویی

تلفن تماس

مجوز فعالیت

را ملاحظه نمایید همچنین در این صفحه می‌توانید نظر خود ،شکایت، گزارش تخلف و غیره را ارسال نمود.

۲- سرچ طبیعی گوگل :

منظور صفحه اول گوگل که بعد از از سرچ کلمه مورد نظر در جلوی شما ظاهر می شود است الگوریتم گوگل به گونه‌ای از که وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی را بر اساس اعتبار و مورد پسند بودن کاربران و مشتریان آن سایت و فروشگاه اینترنتی رتبه بندی می کند.

البته این بدان معنی نیست که اگر فروشگاهی در صفحه دوم گوگل باشد معتبر نیست ولی به این معنی است که فروشگاه هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند حتماً معتبر هستند.

البته رتبه بندی وب سایت ها ممکن است برای هر کلمه که شما سرچ می کنید متفاوت باشد مثلاً در کلمه کلیدی شامپو اسکالپیا وب سایت ویتالوکس در رتبه ۱ گوگل قرار دارد.

ویژگی های فروشگاه های اینترنتی معتبر:

ویژگی های فروشگاه های اینترنتی معتبر

و در کلمه کلیدی شامپو ماینوکسا در صفحه اول و رتبه ۳ قرار دارد و ممکن است در یک کلمه دیگر در صفحه دوم و یا سوم قرار داشته باشد.

در کل سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند همیشه پس از بررسی دقیق تیم گوگل رتبه بندی شده و به صفحه اول گوگل آورده شده اند پس ما میتوانیم با خیال راحت از از وب سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند خرید نماییم.

۳ -درگاه بانک :

مساله بعدی که برای خرید اینترنتی می توانیم مد نظر قرار دهیم درگاه اینترنتی بانک آن سایت می باشد معمولاً بانک ها قبل از ارائه درگاه اینترنتی حتماً مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی را از سایت مورد نظر دریافت نموده اند پس با توجه به نوع درگاه پرداخت فروشگاه می‌توان معتبر بودن یا نبودن آن بررسی نمود .

از مهمترین درگاه های اینترنتی کشور می‌توان به درگاه بانک پارسیان- بانک ملت- بانک پاسارگاد- درگاه سامانه سداد زیر نظر بانک ملی اشاره نمود.

البته حتماً قبل از پرداخت و وارد کردن مشخصات کارت بانکی خود حتماً آدرس اینترنتی درگاه مورد نظر را در مرورگر خود بررسی نمایید.

۴- روش پرداخت در محل:

معمولاً فروشگاه های اینترنتی معتبر برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان خود روش پرداخت درب محل را در سایت خود فعال می نمایند این روش به این صورت است که شما سفارش خود را ثبت نموده و سفارش شما توسط فروشگاه آماده شده و تحویل اداره پست می شود و فروشگاه اینترنتی با همکاری اداره پست پست مرسوله را برای شما ارسال نموده و شما درب منزل پرداخت می کنید .

روش های فوق مهمترین راهکار ها برای بررسی معتبر بودن فروشگاه اینترنتی می باشد از دیگر روش ها می توان به داشتن آدرس دقیق پستی، تلفن ثابت و غیره اشاره نمود.

اگر شما چه تجربیاتی از خرید از فروشگاههای اینترنتی نا معتبر داشتید در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *