محصولات بهداشتی

ارگاسم چیست؟ و چه عامل هایی ارگاسم در زنان را بهبود می بخشد

ارگاسم چیست؟

ارگاسم چیست؟ ارگاسم که از آن با عناوین دیگر مثل اوج لذت جنسی نام می برند، نوعی حالت جسمی و روانی است که توام با حس خوب بوده و هیجانات جنسی ناگهانی را نیز به دنبال خواهد داشت. اگر بخواهیم به طور دقیق به این سوال پاسخ دهیم که ارضا چیست؟

باید بگوییم ارضا یا ارگاسم دارای شکل یکسانی در آقایان و خانم ها نیست. آنها شکل متفاوتی از ارگاسم را تجربه کرده و این فرآیند در آقایان راحت تر صورت می گیرد. خروج منی یکی از نشانه های ارضا شدن آقایان است. اما می خواهیم بدانیم نشانه های ارضا شدن زنان چیست؟ پیش از اینکه این نشانه ها را بررسی نماییم؛ باید بگوییم عوامل کمک کننده مثل ژل لوبریکانت، خانم ها را سریع تر به ارگاسم رسانده و در بروز نشانه های ارگاسم، موثر خواهند بود.

چگونه به اوج لذت جنسی برسیم؟

هدف از برقراری رابطه جنسی، چیزی جز رسیدن به اوج لذت جنسی نیست. یک رابطه جنسی، زمانی پایدار باقی خواهد ماند که احساس رضایت، هم در آقا و هم در خانم وجود داشته باشد. این احساس هم حاصل نخواهد شد مگر با رسیدن به ارگاسم یا همان اوج لذت جنسی. عوامل زیادی در رسیدن به این لذت، تاثیرگذار می باشند که از جمله آنها محصولات جنسی اند. مثل ژل لوبریکانت که افزایش تحریکات را به دنبال خواهد داشت.

در ادامه باید گفت وقتی آقا و خانم، هر دو از رابطه ای که دارند، رضایت کامل را داشته و لذت را نیز تجربه کنند؛ به احساسات مثبت دیگر مثل آرامش، بهبود خلق و خو، خواب آرام و … دست خواهند یافت. در نتیجه، زندگی سالم تر و با کیفیت تری را نیز در کنار هم خواهند داشت. حال با تکیه بر محصولات موثری مثل ژل لوبریکانت می توان این احساسات را در زن ایجاد کرد و میزان رضایت او را افزایش داد.

رضایت جنسی به معنای میزان خرسندی از روابط جنسی و توانایی فرد در ایجاد لذت دو طرفه و بهداشت جنسی خانواده است .

بررسی نشانه های ارگاسم در خانم ها

ارگاسم در خانم ها با نشانه های خاصی همراه است. لذا اگر هر یک از این نشانه ها را در خود احساس کردید، بدانید که به ارگاسم رسیده اید:

  • ابتدا عضلات شروع به انقباض کرده و این فرآیند، خارج از اراده فرد است.
  • فشار خون افزایش پیدا کرده و ضربان قلب افزایش می یابند. همچنین تنفس نیز تندتر شده و از حالت معمول خارج می گردد.
  • فشارهای جنسی به یکباره آزاد شده و فرد، نوعی احساس رهایی را پشت سر خواهد گذاشت.
  • ماهیچه های واژن نیز دچار انقباض شده و عضلات رحم نیز دچار این حالت خواهند شد.
  • نوک پستان برجسته شده و رنگ هاله اطراف آن نیز با قبل فرق خواهد داشت. پر رنگ تر به نظر می رسد.
  • گاهی ظهور لکه های التهابی نیز اتفاق می افتد.

ارگاسم در خانم ها و 8 عامل موثر بر آن

مزایای ارگاسم

ارگاسم یا اوج لذت جنسی که با کمک محصولاتی مثل ژل لوبریکانت، سریع تر رخ می دهد، دارای مزیت های بسیار خوبی است. البته ما نمی گوییم که ارگاسم فقط توسط عوامل خارجی مثل ژل لوبریکانت اتفاق می افتد. چه بسا که خیلی از افراد بدون دخالت هیچ عاملی به ارگاسم می رسند. اما خیلی دیگر از آنها بدون دخالت این عوامل، موفقیتی در زمینه ارگاسم حاصل نکرده و ناکامی جنسی را تجربه خواهند کرد. در هر حال قصد داریم تا به بررسی مزیت های برجسته ارگاسم پرداخته و با آنها آشنا شویم. مزیت هایی که با شنیدن آنها، قطعا شگفت زده خواهید شد:

 مقابله با استرس

امروزه به دلیل تغییر روش های زندگی، استرس بیشتری بر افراد غالب است. اما ارگاسم با آزاد کردن موادی مثل هورمون سروتونین و پرولاکتین می تواند به مقابله با استرس بپردازد. افرادی که ارگاسم را تجربه می کنند، آرام تر بوده و استرس های روانی را به خوبی مهار می کنند.

بهبود کیفیت خواب

وقتی حس خوش ارگاسم را پشت سر می گذارید؛ پس از آن خواب بهتری را نیز تجربه خواهید کرد. همزمان با رسیدن به ارگاسم، برخی از مواد شیمیایی مثل وسپرسین، اکسی توسین، پرولاکتین، نور اپی نفرین در بدن ترشح شده و این مواد در بهبود کیفیت خواب تاثیر خواهند داشت.

پوست زیبا

جالب است بدانید که ارگاسم نه تنها تاثیرات روانی مطلوبی را به دنبال دارد؛ بلکه آثار جسمی خوبی را نیز هویدا می سازد. پوست زیبا و درخشان یکی از تاثیرات عالی ارگاسم در خانم ها و آقایان است. در حقیقت ارگاسم منجر به تامین مواد غذایی اساسی برای پوست شده و جریان خون را افزایش می دهد. در نتیجه، پوست جوان تر به نظر می رسد.

تنظیم قاعدگی

خانم هایی که به قاعدگی نامنظم دچار هستند؛ با برقراری رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم، قاعدگی منظم تری پیدا خواهند کرد.

باروری

باروری در زنان هم از دیگر تاثیرات ناشی از ارگاسم است. پس از ارگاسم، هورمون های جنسی منتشر شده و با انتشار در رحم، باعث تخمک گذاری و باروری خواهند شد.

پیشگیری از پوکی استخوان

ارگاسم فواید خیلی زیادی دارد. یکی دیگر از فواید عالی آن، پیشگیری از پوکی استخوان است. در حقیقت سطح استروژن افزایش یافته و به دنبال آن، بدن در برابر پوکی استخوان، مقاومت خواهد کرد. چه بسا که بیماری های قلبی هم به سراغ فرد نخواهند آمد.

سایر عوامل موثر در ارگاسم

شاید رسیدن به ارگاسم به تنهایی امکان پذیر باشد؛ اما این فرآیند کمی طول کشیده و زمان بر است. پس بهتر است با استفاده از عوامل موثر مثل محصولات جنسی، این فرآیند را سرعت ببخشید. نه تنها ژل لوبریکانت یا همان ژل ایموشن زرد به عنوان یک روان کننده می تواند نقش بسزایی در ارضای زنان داشته باشد؛ بلکه عوامل یا محصولات دیگری هم وجود دارند که به نوعی در ایجاد این حس، دخیل خواهند بود. در ادامه به بررسی این محصولات خواهیم پرداخت:

ژل تاخیری لیدوکائین

ژل تاخیری لیدوکائین آبی ایموشن در فرآیند انزال، تاخیر انداخته و مدت زمان رابطه جنسی را افزایش می دهد. با افزایش این مدت زمان، لذت بیشتری رخ داده و حس اعتماد به نفس هم در زوجین تقویت خواهد شد. نکته قابل توجه اینکه این محصول دارای دوز بسیار کم یعنی 2 درصد بوده و بی حسی ایجاد نخواهد کرد. همچنین محصول فوق تا میزان زیادی در تاخیر انزال، موثر خواهد بود. این میزان 80 درصد است. وقتی رابطه جنسی بیشتر طول بکشد؛ احتمال رسیدن به ارگاسم هم افزایش خواهد یافت. ژل لوبریکانت تاخیری polygel یکی دیگر از محصولات برند پلی ژل می باشد که بعد از ایموشن آبی طرفداران زیادی دارد. اگر علاقه دارید از اسپری استفاده کنید پیشنهاد می کنیم از اسپری تاخیری ایموشن بهره ببرید.

ژل تاخیری ایموشن آبی رنگ حاوی لیدوکایین اورجینال 75 میل

ژل تاخیری ایموشن آبی رنگ حاوی لیدوکایین اورجینال 75 میل

ژل ایموشن قرمز

ژل لوبریکانت ایموشن قرمز که از خاصیت تنگ کنندگی واژن برخوردار می باشد؛ بهترین تاثیر را در خانم ها خواهد داشت. این محصول، عضلات واژن را دچار حالت سفتی کرده و دارای چسبندگی می باشد. همچنین این ژل حاوی عصاره انار بوده و دارای اسید گیاهی، عناصر فوتو استروژنیک و آنتی اکسیدان است. با وجود این ترکیبات، واژن دچار انقباض عضلانی شده و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم دست خواهد یافت.

ژل قرمز ایموشن تنگ کننده مخصوص خانمها اورجینال 75 میل

ژل قرمز ایموشن تنگ کننده مخصوص خانمها اورجینال 75 میل

ژل حجم دهنده

ژل حجم دهنده، قابل استفاده توسط آقایان بوده و آلت آقایان را بزرگتر از قبل خواهد کرد. آقایانی که از طول و اندازه آلت خود راضی نبوده و به دنبال تغییرات بهتری در آن هستند، می توانند این ژل را استفاده کرده و تاثیرات محرز آن را ببینند. محصول فوق، حاوی عصاره فلفل و لیمو بوده و کاملا بهداشتی است. با استفاده از آن نه تنها می توان تغییرات ظاهری را در آلت به وجود آورد، بلکه می توان با آن، اوج لذت جنسی را هم پشت سر گذاشت. ژل پلی ژل یکی دیگر از سری محصولات حجم دهنده می باشد که انتخاب مناسبی می باشد.

ژل حجم دهنده ایموشن مشکی 75 میل قوی

ژل حجم دهنده ایموشن مشکی 75 میل قوی

ژل ایموشن زرد

در قسمت های قبل به ژل لوبریکانت ایموشن زرد اشاره کردیم و گفتیم این محصول در افزایش لذت جنسی و رسیدن به ارگاسم، موثر می باشد. در این بخش می خواهیم تا توضیحات بیشتری را از آن ارائه دهیم. محصول فوق که بر پایه آب است، میل جنسی را در خانم ها افزایش داده و خشکی واژن را برطرف می سازد. به دنبال آن درد، سوزش و خارش رفع گردیده و بوی خوشی در واژن ایجاد می شود. این محصول، رطوبت ناحیه واژن را حفظ کرده و در نهایت اوج لذت را برای خانم ها به دنبال خواهد داشت.

ژل زرد ایموشن

ژل جنسی زرد ایموشن

ژل ایموشن صورتی

ژل ایموشن صورتی هم منجر به افزایش تمایلات جنسی در خانم ها شده و آنها را به ارگاسم می رساند. این محصول برای بانوانی که میل جنسی کمی دارند؛ موثر واقع شده و با تحریک آنها، این میل را افزایش خواهد داد. ژل لوبریکانت صورتی نه تنها اختلالات جنسی را برطرف می سازد؛ بلکه درد ناشی از مقاربت را هم از بین می برد. نکته قابل توجه اینکه این محصول نه تنها توسط خانم ها قابل استفاده است؛ بلکه مجاز به مصرف توسط آقایان نیز می باشد. خاصیت تحریک پذیری یکی از خواص برجسته این محصول بوده و به همین دلیل مورد توجه خانم ها و آقایان واقع شده است. البته ناگفته نماند ژل ایموشن نارجی شباهت هایی با این محصول دارد.

ژل صورتی ایموشن افزایش میل جنسی

ژل صورتی ایموشن افزایش میل جنسی

ژل لوبریکانت پلی ژل

ژل لوبریکانت پلی ژل هم موثر در ارگاسم بوده و با خاصیت روان کنندگی بالایی همراه است. این محصول حاوی گلیسیرین بوده و بسیار خوشبو به نظر می رسد. به طوری که پس از استفاده از آن، متوجه بوی خوش در ناحیه واژن خواهید شد. این محصول نه تنها واژن را روان کرده و دخول را راحت تر می سازد، بلکه در رفع اختلالات جنسی از جمله عدم توانایی رسیدن به ارگاسم، تاثیرات بسزایی خواهد داشت.

ژل لوبریکانت پلی ژل

ژل ایموشن طوسی

ژل لوبریکانت ایموشن طوسی یک محصول تقویت کننده است که توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این محصول، مشکلات مربوط به نعوظ را حل کرده و یک راهکار عالی به شمار می آید. این ژل حاوی اسانس آووکادو بوده و با استفاده از آن نعوظ طولانی مدت را در آقایان شاهد خواهید بود. همچنین محصول فوق بر پایه آب بوده و فاقد هر نوع عوارض منفی می باشد. پس می توانید با خیال راحت به سراغ این محصول رفته و با استفاده از آن، ارگاسم و اوج لذت جنسی را تجربه کنید.

ژل طوسی ایموشن تقویت کننده نعوظ

ژل طوسی ایموشن تقویت کننده نعوظ

شورت یکبار مصرف زنانه

شورت یکبار مصرف زنانه، بهداشت را برای خانم ها به ارمغان می آورد. مسلما با افزایش بهداشت، رابطه جنسی سالم تری شکل گرفته و به دنبال آن خانم ها می توانند طعم ارضا شدن یا ارگاسم را هم بچشند. این شورت نه تنها توسط خانم ها قابل استفاده می باشد؛ بلکه برای بچه ها نیز مناسب به نظر می رسد. اگر می خواهید آنها را پوشک بگیرید؛ می توانید از این شورت استفاده نمایید. همچنین شورت فوق، قابل استفاده در دوران بارداری بانوان نیز بوده و با وجود آن می توان قاعدگی را هم به شکلی بهتر پشت سر گذاشت. این شورت سبک و راحت اگرچه یکبار مصرف است؛ اما قابلیت شستشو هم دارد.

اختلال ارگاسم چیست:

اختلال ارگاسم در زنان به تاخیر یا عدم وجود ارگاسم به دنبال برانگیختگی و تحریکات جنسی کافی به صورت مقاوم یا راجعه وجود دارد گفته می شود.

میزان شیوع مشکلات ارگاسم در خانمها (orgasm) در جهان و ایران:

میانگین شیوع مشکلات ارگاسم در دنیا ۲۱ درصد می باشد که از جمله مشکلات شایع جنسی طبقه بندی می شوند در تحقیقی که در ایران صورت گرفته است میزان شیوع آنورگاسمی در میان زنان ایرانی بین ۲۶ تا ۳۰ درصد گزارش شده است لذا این مشکل در ایران به نسبت سایر جهان گستردگی بیشتری دارد.

8 عامل موثر در آنورگاسمی بانوان:

عامل اجتماعی

فرهنگی

شناختی

ذهنی

روانشناختی

ارتباطی

هورمونی

فیزیولوژیک

در میان عوامل فیزیولوژیکی دخیل در مشکلات ارگاسم می توان اختلالات هورمونی، اختلالات عروقی، بیماری های عصبی، عوارض‌داروی و آسیب به ساختار دستگاه تناسلی اشاره نمود.

تاثیر سبک زندگی در آنورگاسمی:

woman stressed orgasm

مشکلات ارگاسم در خانم ها

استرس مهم ترین عاملی است که بر روی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد. عوامل مختلف دیگری نیز بر ارگاسم و میل جنسی خانم ها تاثیر می گذارند که عبارتند از:

خستگی

افسردگی

مصرف الکل

سیگار کشیدن

نوشیدن الکل توانایی رسیدن به ارگاسم را کم کرده و سیگار کشیدن گردش خون به اندام های جنسی را محدود می کند.

عوامل موثر در ارضا شدن خانمها:

ارگاسم زنان می‌ تواند طی تحریک جنسی مکان‌ های متنوعی در نواحی جنسی یا غیرجنسی ایجاد شود. کلیتوریس و دیواره قدامی واژن شایع‌ ترین مکان‌ های تحریک هستند. تحریک غدد دور مجرای ادرار، سینه، نوک سینه، رویا پردازی یا هیپنوز نیز منجر به بروز ارضاء شدن زنان می‌شود.

آیا ارگاسم زنان برای سلامتی آنها مفید است؟

یکی ازهورمون‌های آزاد شده به هنگام ارگاسم، اکسی توسین نام دارد. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که این هورمون می‌تواند از ویژگی‌های محافظتی در برابر سرطان‏ ها، به خصوص پیشگیری از سرطان پروستات در آقایان و بیماری‌های قلبی برخوردار باشند.

همچنین مشخص شده است که اکسی توسین و سایر اندورفین‌هایی که در طی ارگاسم در بدن مرد و زن آزاد می‏شوند، به عنوان آرامش بخش عمل می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *